نرم افزار حسابداری قرض الحسنه

تاریخچه تاسیس اولین صندوق قرض الحسنه در کشور به حدود 49 سال پیش مربوط می شود .در حدود سال 1346 شخصی به نام مرحوم میرزا علی فلسفی که  امام جماعت مسجدی در میدان خراسان تهران را بر عهده داشت هر شب هنگام نماز تعدادی فقیر را در مقابل مسجد می دید که این صحنه برایش خوشایند نبود بنابر این تصمیم میگیرد به کمک جمعی از نمازگزاران و خیرین صندوقی را احداث نماید که با دادن تحسیلات قابل قبول مشکل عده ای از نیازمندان را حل نماید و باعث رونق شغل افراد شود از طرفی برای دور نمودن مومنان ار ربا و گرفتن وام های سنگین بانکی تصمیم به تشکیل صندوق قرض الحسنه با سرمایه 14 تومان به نام چهارده معصوم (ع) گرفتند. و از نمازگزاران خواسته شد از مبلغی را نیاز نداشته برای کمک به مردم مومن نیازمند به صندوق هدیه نمایند تا سبب شوند مشکل فرد مسلمان دیگری را حل نمایند.

امروزه و پس از گذشت نیم قرن از آن تاریخ و با وجود بانک های بزرگ دولتی و خصوصی و موسسات مالی و اعتباری قرض الحسنه های عمومی و یا خانوادگی نیز در کنار غول های بانکی از محبوبیت خاصی برخوردار است . با گذشت زمان و پیشرفت علم و تکنولوزی و بالا رفتن سطح نیازمندی مشتریان شرکت های تولید نرم افزارهای مالی و حسابداری پای در این عرصه گذاشتند و هر کدام حرفی برای گفتن دارند . برنامه نویسان نرم افزارهای صندوق های قرض الحسنه نیز از این قائده مجزا نبوده و شروع به فعالیت کردند .

به جرات میتوان گفت تعداد صندوق هایی که در کشور هنوز به شیوه سنتی و کارتکسی عمل میکنند به تعداد انگشتان دست هم نمیرسد که این نکته وجود نرم افزارهای قابل و به روز را پر رنگ تر می نماید .
 
حتی بعضی از صندوق های قرض الحسنه یا بهتر بگویم تیم برنامه نویس نرم افزار حسابداری صندوق ها پا را از حیطه نیاز مشتری در محیط صندوق فراتر گذاشته و به بانک نزدیک شده اند که به طبع نیازهای بیشتری را از مشتری مرتفع ساخته و تمایل به داشتن حساب و فعالیت بانکی را در صندوق افزایش می دهند . در سالهای اخیر خدماتی همچون اینترنت بانک ، تلفن بانک ، همراه بانک ، سامانه اعلام تلفنی معوقات ، سامانه پیام کوتاه صدور کارت های عضو شتاب و دیگر خدمات توسط برنامه نویسان طراحی شده و بعضی از صندوق های بزرگ و مهم در کشور از این خدمات استفاده مینمایند .
یکی از  برترین و معتبرترین شرکت هایی که در زمینه طراحی و تولین اینگونه نرم افزارها مشغول به فعالیت میباشد و از سال 80 تا کنون در این زمینه سابقه درخشانی از خود به جای گذاشته شرکت نرم افزاری آفاق می باشد .
 
از جمله محصولات این شرکت میتوان به نرم افزار بانکداری قرض الحسنه . تلفن گویا . اعلام تلفنی معوقات . اس ام اس بانک . سامانه مدیریت پایانه های فروشگاهی . واریز خودکار از بانک ها با شناسه پرداخت . همراه بانک . و  دیگر خدمات اشاره کرد .

شرکت خدماتی حسابگران اصفهان حساب با افتخار نمایندگی فروش محصولات  نرم افزاری آفاق در استان اصفهان را برعهده دارد